19936 25. 11. 2010 10:57:35

Svědění a výtok

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě veci. Užívám hormonální antikoncepci a v průběhu druhého platíčka obvykle přichází výtok, tmavší a hustší, než klasická menstruace, po pár dnech zase zmizí. Tentokrát trval delší dobu, až do dvou dnů před začátkem menstruace. zároveň s výtokem přišlo i svědění, které trvalo celou dobu od druhého platíčka prášků. Během menstruace je svědění o něco horší. Prosím tímto o odpověď, jestli existuje nějaký gel či něco podobného?
Děkuji

Kacenka Kacenka [Porodní asistentka] - Svědění, teda svrbenie je obvykle vyvolané premnožením kvasiniek. Takže máte mykotickú infekciu a je vhodné to cielene za pomoci antimykotickej liečby liečiť. Pokiaľ ATK beriete menej ako 3 mesiace, tak hnedý výtok, špinenie je normálne, Po troch mesiacoch, keď sa hladina hormónov stabilizuje, tak by už byť nemalo. Ak však ATK beriete už dlhšiu dobu ako 3 mesiace, tak vám hormonálne nesedí a je nutné ju zmeniť za iný preparát.

Komentáře uživatelů ...

5. 1. 2011 18:00:51

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Po měsíci jsem jednou neěla s partnerem pohlavní styk bez ochrany a mám výtok a svědění.Myslím si že to budou kvasynky ,ale já na ně netrpím a nevím jestli to nemůže být od partnera.Jenže toho od toho styku taky svědí.Tak nevím.

Kacenka [Porodní asistentka] - 5. 1. 2011 20:51:13

Všetko je v živote po prvý krát a to že ste je ešte nemala neznamená, že ich teraz nemáte. Pokiaľ máte problémy, svrbenie a výtok musíte vyhľadať pomoc gynekológa.

20. 1. 2011 23:08:08

Dobry den, rada by som sa o niecom poradila. Od aprila minuleho roku pouzivam antikoncepciu nuvaring. V decembri som mala nechraneny sex a odvtedy mi zacal tmavy,takmer krvavy vytok aj pocas uzivania antikoncepcie. Myslela som si vsak ze je to v poradku, lebo predtym som nikdy problemy s touto antikoncepciou nemala, a kratko pred pohlavnym stykom som mala zapal mechura. Tento tmavy vytok, alebo krvacanie aj pocas uzivania antikoncepcie mi pokracuje aj druhy mesiac. Rada by som vedela, ci je to reakcia na zmenu antikoncepcie alebo ci je mozne ze som bola niecim infikovana? Od decembra som s partnerom nespala, nebola som si totiz ista. Taktiez, uz od juna som pocitovala problemy so zavadzanim tamponov a taktiez antikoncepcie, nedavno som si pri zavadzani antikoncepcie nahmatala ako keby zdurenu uzlinu, velku asi ako hroznovu bobulu. Momentalne nezijem na slovensku a navsteva gynekologa nie je mozna. Mala by som sa zacat bat a snazit sa vyhladat lekarsku pomoc? prosim vas dajte mi vediet co najskor.

26. 5. 2011 21:09:59

dobry den chcela by som sa spytat mam taky tvarohovity vitok ktory mam taky husty ze je vnutry v posve behom dna ma aj pobolieva v podbrusku a aj mam svrbenie co to moze byt?

Kacenka [Porodní asistentka] - 28. 5. 2011 16:16:24

Máte mykotickú infekciu. Treba to liečiť, vyhľadajte gynekológa.

29. 7. 2011 11:42:20

Dobrý den. Je mi teprve patnáct let a asi před týdnem mi začalo otékat a svědit okolí pochvy. Používala jsem na to takovou mastičku a pomohla. Asi na dva dny bylo všechno v pohodě, ale svědění pořád zůstávalo. Teď mi okolí pochvy zase nateklo a strašně to svědí. Mám i takový odporně zapáchající až nahnědlý výtok. Neberu dlouhodobě žádné léky ani antikoncepci. Ale před dvěma týdny jsem měla první pohlavní styk. Měli jsme kondom, takže jsem si jistá že od přítele to nemám. Nikdy předtím jsem takové problémy neměla. Mámě se to bojím říct aby si nemyslela že jsem to chytla od kluka. A na gynekologii jít nechci. Nemáte nějakou radu jak to po domácku vyléčit? Jsem už zoufalá, ale na gynekologii nepůjdu a matce to taky říkat nebudu. Poraďte prosím. :(

Kacenka [Porodní asistentka] - 29. 7. 2011 17:33:22

Mala by ste ísť za gynekológom. Máte vaginálnu infekciu a mastička stačiť ako liečba nebude!

marisska - 6. 8. 2011 15:35:20

Dobry den.Je mi 21 rokov.Chcela by som sa poradit. Od minulej menstruacie mam stale vytoky niekedy su az cervenohnedej farby a dost zapachaju (vacsinou doobeda - a potom to prestane) najprv som si myslela ze je to len zvysok z menstruace ale uz to trva asi treti tyzden, obcasne ma po styku boli aj podbrusko. Uzivam antikoncepciu lindynette20 uz asi rok a doteraz som nemala taketo problemy, aj partnera mam staleho. Ku gynekologovi sa nemozem momentalne dostavit lebo som mimo slovenska.Mozete mi prosim poradit co mam urobit? Dakujem

Kacenka [Porodní asistentka] - 3. 10. 2011 21:23:52

Tento problém sama doma bez pomoci lekára nezvládnete. Pokiaľ by ste mala len hnedý výtok, bez výrazného zápachu, tak nič tragické by sa nestalo. Obvykle je to len hormonálna záležitosť a stačilo do budúcna zmeniť druh ATK. Pokiaľ však výtok veľmi páchne, máte bolesti, pálenie alebo svrbenie v oblasti genitálií, tak je to spojené ešte aj s infekciou a je nutné vyhľadať lekára!

cucoriedocka - 8. 10. 2011 12:03:38

ahoj mam 13 rokov a vytok mam 1 nebo 1 a pul roka a neviem kedy dostanem menstruaciu a velmi sa bojim ze ju nedostanem. poobede je to průhledné a slizké a večer je to uschlé a žlte.

9. 10. 2011 22:22:42

Dobry den mam 23...mam problem tiez stale s vytokom, je biely az bezfarebny...zacala som brat antikoncepciu a doktor tvrdi ze to moze byt aj z toho..bola som uz x krat liecena roznymi cipkami, kremikmi a nic...je to neznesitelne lebo to mam stale...uz som si kupila kyselinu listovu neviem ci je to najlepsia volba ale neviem co mam robit..vedeli by ste mi poradit prosim Vas..?

sasenka127 - 13. 12. 2011 10:32:59

Dobry den mam 26 rokov, som 16 mesiacov po porode a stale dojcim, aj ked len jeden max. dva krat denne. Chodievam cvicit taebo co je fyzicky narocnejsie cvicenie. Vcera po cviceni som mala slabe spinenie. Neviem ci to bolo sposobene cvicenim, alebo tym ze som 16ty den po menstruacii. Take spinenie sa mi uz opakovalo nedavno. Je pravda ze pri intenzivnejsich vyskokoch mi unika moc. Spinenie uz nemam. Teram vsak neviem ci mam navstivit lekara, alebo to nechat tak.

izabe.la - 30. 7. 2012 12:26:08

Dobrý den. Před dvěma týdny jsem poprve spala s klukem bez kondomu.A ted jsem si všimla, že mám žlutý výtok a občas to svědí. Ptala jsem se ho a on řekl, že žádnou nemoc nemá. Prosím poradte mi jak se toho mám zbavít a gynekologovi jit nechci. Dekují

IvkaP6 - 26. 9. 2012 19:15:02

Dobry den, neviem, ci mi tu niekto odpise, ale dufam, ze ano a pomoze mi.. uz rok a pol trva moje svrbenie posvy, ale nemam ani mykozu, moj vytok je v poriadku, nema ani zapach a svrbenie mam asi tak kazde 3 dni, ako keby sa mi nieco liecilo, ale neda sa to vydrzat, vzdy si to podrazdim, a opakuje sa to stale dokola uz rok a pol, aj priatel ked do mna vnika pri sexe tak to boli ako keby sa mi tam nieco trhalo, lekar mi povedal, ze tam ma miktotrhlinky ktore ani nie je vidno, vsetko vyzera v poriadku, dal mi na to mast, ktora nezabrala, sex nezakazal, ale napriek tomu sme ho na 2 - 3 tyzdne vynechali a nepomohlo to, pri jeho druhej navsteve mi predpisal veci za 30 eur, ktore nepomohli vobec, skor to zhorsili, som zufala, trva to uz rok a pol, a v poslednom case ked si to podrazdim tak to krvaca... potrebujem surne pomoc, dakujem..

leonadeniska - 4. 3. 2013 18:28:43

poslednych mesiacov mam silne vytok strašne zo mňa tečie citim ako keby som sa pošikala a boli dakedy pod bruchom ...

leonadeniska - 4. 3. 2013 18:29:29

prosim pomožte mi

PatriciaPP - 14. 5. 2013 16:50:43

Dobrý deň. Mám 17 rokov.a Chcela by som sa opýtať. mám žltkastý a zapachajúci výtok,svrbenie,bolesť vaječníkov a prs.Mám tesne pred menštruáciou.Može to byť aj príznak tehotenstva alebo je to nejaké vag.ochorenie? a Nechcem navštíviť gyn. dakujem za pomoc

adhj - 9. 10. 2013 17:25:13

nejde mi pridať komentár do toho okienka že výtoky vždy ked ho pridám tak mi to hodí do všeobecných a nie do tohoto mohla by som môj problém napísať sem? Dobrý deň mohla by som sa spýtať mávam taký výtok už dlhu dobu ktorý je taký občas hustejší a občas len taký priesvitný mokrý je to zle alebo čo máva viacero dievčat? občas aj keď sa utieram tak na papieri ostane také hustejšie a biele... a ešte vadí to keď v zime občas prechladnem a mám problémy s močením že ma štípe..a cítim tam ako keby taký kameň .. ale to mávam len zo 3 dni a potom ma to prejde je potrebne vyhľadať doktora či nie?

JB17 - 21. 7. 2016 11:48:35

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu resp. možné vysvetlenie. Antikoncepciu beriem štvrtý mesiac, počas prvého mesiaca som celý mesiac krvácala, bolo mi to vysvetlené, že prvé tri mesiace je to normálne, že telo si zvyká na HA. Od vtedy som nemala žiaden problém. Teraz štvrtý mesiac som začala mať tmavo-hnedý/hnedý výtok, farba sa mení, niekedy je to ako stará krv niekedy normálne hnedé. Zvyčajne som mávala výtok biely/priesvitný. Ale teraz sa to začalo takým tvarohovým na pár dní a zrazu hnedý. Mohli by ste mi povedať z čoho je to, či je to normálne? .. a posledné týždne mám taký problém, že po sprche ma svrbí vonkajšie ohambie, po vyšúchaní uterákom som si všimla aj takú akoby chrastu alebo ako to nazvať. Čo to môže byť? Čítala som na internete, že to môže byť z kúpalísk,mokrých plaviek alebo nedostatočnej hygieny, ale nič z toho nieje môj prípad na kúpalisku som nebola a hygienu dodržiavanie každý deň alebo aj viackrát denne. Ďakujem za odpoveď :)

Admin [Administrátor] - 6. 9. 2016 8:29:16

Téma uzavřena !!!

Healthy & Rich, s.r.o. © 2017 (3.0.6239.39280)

a