3311 6.7.2009 19:05:37

Hnedý výtok pri antikoncepcii

Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Mám problém s tmavým výtokom. Výtok je niekedy hnedej, niekedy až krvavo čiernej farby, nijako nezapácha, nesprevádzajú ho žiadne ťažkosti, len mi jednoducho prekáža, že sa stále špiním. Neviem, čo to môže byť, ale trvá to už pomaly rok. Keďže žijeme s partnerom v zahraničí, nemáme sa veľmi na koho obrátiť. Antikoncepčné tabletky som brala asi 3 roky, potom som mala rok a pol pauzu. No v apríli tohto roku som ich začala znovu brať s nádejou, že mi výtok prestane, ale nepomohlo to. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Kacenka Kacenka [Porodní asistentka] - Ak máte hnedý výtok a súčasne užívate antikoncepciu dlhšie ako tri mesiace, tak vám hormonálne tabletky nesedia a vaše telo potrebuje lieky s vyššou dávkou hormónov. Treba najskôr toto poriešiť a ak ani zmena nepomôže tak treba po príčine pátrať ďalej. Nedá sa jednoznačne povedať, kde by mohol byť problém.

Komentáře uživatelů ...

24.7.2009 11:59:52

Dobry den mam 17rokov beriem antikoncepciu ani nie mesiac a mam 2tyzdne po menstruacii.Asi 4dni mam hnedy vytok a mensie bolesti v podbrusku a casto mi byva zle od zalutka.Antikoncepciu sm brala pred rokom potom som vysadila a teraz ju beriem opat nemala som s nou ziadne problemi.

Kacenka [Porodní asistentka] - 25.7.2009 9:37:28

Ako som už aj hore uvádzala v prvých troch mesiacoch je to normálne a nič sa s tým nerobí. Ak ale ťažko znášate tabletky, tak treba to riešiť s lekárom.

1.7.2010 23:59:39

dobry den pred 4mesiacmi som vysadila microgynon 30 ,lebo som pocas neho spinila 5mesiacov tento mesiac som si ho nasadila znova z dovodu chranenia sa pred otehotnenim a beriem 13 tabletku a dost spinim neviem ci ho mam vysadit uz teraz ,alebo dobrat do poslednej pirule a prejst na iny druh znacky ....uz by som znacku zmenila davno,ale momentalne som v zahranici a ina moznost nebola dakujem za radu dost ma to znepokojuje lebo spinim dost vela...a neviem ci to mam prerusit alebo dobrat do poslednej 21 pirule

18.9.2010 15:40:04

dobry den,mam 23 rokov a beriem uz 4 roky antikoncepciu a az po takom dlhom case sa mi obavil prvykrat hnedy vytok v polovici cyklu, neviem preco,a ci je to normalne,taktiez citim bolesti v podrusku,inak mam reumaticku artritidu ,beriem methotrexate,nie je to dosledkom toho, ze mam tuto chorobu.

Kacenka [Porodní asistentka] - 21.9.2010 11:14:30

Pokiaľ sa to zopakuje, poraďte sa s lekárom, možno bude nutné zmeniť hormonálny preparát.

18.11.2010 15:13:03

dobry den beriem len druhy mesiac HAK a mam tyzden pred menstruaciou,a mam tyzden uz asi hnedy vytok a silne bolesti v podbrusku. je to len tou HAk? alebo moze to bytnieco ine? dakujem

1.12.2010 16:45:59

Dobry den,mam 20 rokov a dnes v praci sa mi stalo ze som sa obarila vriacov vodou.Neskor som zistila ze mam hnedy husty vytok z pošvy.Može to byť zo šoku? Beriem antikoncepciu,pravidelne, a mam tyžden alebo dva po velmi slabej menstruacii...Vytok behom 3 hodin ustal.DAkujem

Kacenka [Porodní asistentka] - 1.12.2010 20:52:04

Tak to skutočne mohlo byť zo stresu vyvolaným tým incidentom.

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2014 (2.2.5371.14934)

Váš názor na poradnu? X
a