37909 jumbica - 23.5.2012 1:33:17

Slabé krvácanie a slabá bolesť po pohlavnom styku

Dobrý deň,
volam sa Maria mam 25 rokov.Pred 7 dnami som zacala brat antikoncepciu s nazvom- Gedarel 20/150 microgram ethinylestradiol/desogestrel(zijem v UK takze to su anglicke antk.tabletky) Po pohlavnom styku som mala take jemne ruzove krvacanie,ktore trva tak jeden den a potom zmyzne.A na druhy den po styku mam este take jemnejsie bolesti v podbrusku,ktore tiez za jeden den zmyznu.Trochu ma to znepokojuje kedze to nieje prvykrat.Teraz som mala pauzu od antikoncepcie 8 mesiacov a taktiez 8 mesacna sexualna abstinencia.Tak neviem,ci je to sposobene tym,ze sa mi ta vagina akosi stiahla.Zvykne byt aj dost sucha preto za kazdym pouzivame lubrigacny gel a kondom s lubrigantom,kedze ja len tabletkam nedoverujem a bojim sa otehotnenia tak som v tomto velmi dosledna. Ked som pred tymi 8 mesiacmi brala tiez tu istu antikoncepciu asi tak mesiac tiez som mala tie iste problemy za kazdym sexom a to ma velmi odradzalo a preto som si dala taku dlhu pauzu. Potom som navstivila u nas na Slovensku svojho gynekologa a ten mi spravil ultrazvuk,vizualnu,rucnu kontrolu,vyter na cytologiu a povedal ,ze vsetko je v poriadku,ze tam nieje ziaden zapal ani nic ze som zdrava.Povedal,ze to krvacanie bude asi sposobene tym ,ze ked zacnem brat antikoncepciu,ze to su tie hormonalne zmeny ze mam pocKat tak mesiac a po mesiaci by sa uz to krvacanie nemalo objavovat,ked si telo zvykne na tie hormony v tabletkach.Co si o tom myslite vy? Ma to s tym nieco spolocne???Alebo mam navstivit nejakeho lepsieho odbornika a podstupit nejake dokladnejsie vysetrenie?Dlho tie tabletky nezvyknem brat kedze ma ta bolest a krvacanie po sexe odradza.Potom mam take dlheeeee sexualne pauzy tak mozno to ma na to nejaky vplyv.Mam staleho partnera 6 rokov a nepraktizujeme nejake drsne sexualne polohy,takze nemalo by to byt v dosledku nejakeho poranenia,mozno ze len nejake male popraskane zilky kedze ta vagina po tak dlhych pauzach sa stiahne.Neviem,som zufala.Za vasu rychlu odpoved Vam vopred velmi pekne DAKUJEM!!!!

LachetaJ LachetaJ [Gynekolog] - Dobrý den. Špinění nebo krvácení po styku je velmi často způsobené tzv. ektropiem na děložní čípku. Je to přítomnost křehkého cylindrického epitelu na povrchu čípku, jedná se o fyziologický jev. Některé ženy mají ektropium rozsáhlé a pak může při "traumatizaci" ektropia během styku docházet ke krvácení. Doporučuji 20-denní kúru vaginálními tabletami Cicatridina, které by měly ektropium zmenšit.

Komentáře uživatelů ...

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2014 (2.1.5195.24171)

Váš názor na poradnu? X
a