12403  1. 6. 2010 14:05:35

Snaha o těhotenstvo

Dobry den, rada by som vedela aj váš názor na vec. S partnerom sme začali planovat babetko. Čitala som rozne članky ohladom metody plodnych a neplodnych dni a veci okolo ovulacie. Neviem či som tomu pochopila spravne, ale mám pravidelnu menštruáciu vždy 29-30 den. Výpočet plodných dní by nemal byt problem a ked má žena ovuláciu vraj to pocituje takym preisvitnych vytokom. To znamená. že v ten den do 24, ak by došlo k pohlavnemu styku (s tým, že je dobré ak žena zdvihne nohy hore na niekolko minut) je naväčšia šanca otehotniet? Skušali sme to asi 3 krat počas plodných dní, no niesom si velmi ista, či som mala ovuláciu presne počas týchto dní. Ak nie, že sme to minuli je tam tiež dost velka šanca? Čitala som že ma na to vplyv aj psychika ženy, že vraj ked sa velmi chce, tak sa nedari. Myslíte si, že jo pravda, lebo toho sa asi najviac bojim!?

Běla   Běla [Porodní asistentka]
Pravděpodobnost otěhotnění v jednom cyklu je okolo 16%, což je relativně nízké číslo. Pokud se snažíte jeden měsíc, nedělejte žádné závěry. Jako problém se řeší nemožnost otěhotnět až po jednom roce pravidelné snahy. Váš menstruační cyklus je pravidelný a to je dobré. Snažte se obden v období od 8. do 20. dne cyklu, kdy je nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění. Během ovulace opravdu spousta žen pozoruje sklovitý, velice tažný hlen, někdy i bolest v podbřišku, když praskne folikul obsahující vajíčko. Vajíčko je schopné pouze 24 hodin oplodnění, pak zaniká. Držím pěsti, od příliš upjatých myšlenek na miminko se snažte odpoutat, užijte si léto a milujte se hlavně pro radost. Jistě se Vám Vaše snaha brzy naplní.

Komentáře uživatelů ...

1. 6. 2010 18:12:55
dobry den no ano pomoze to lebo spermie stecu do posvy. aj ja to skusam tak isto ako vy ale nixc to dodje samo lken nemyslite na babo
1. 6. 2010 20:59:27
no asi len tažko je nemyslieť na nieoi po čom velmi tužite :-(
8. 6. 2010 15:58:56
presne aj ja hovorim ale tak stale myslism ze by som chceôa a chcela... skusame to rtak isto uz 4 mesiac a nic ... ale netrebazufat ak zo nepojde po roku navstivimne lekara .----- a vy kolko skusate uz a kolkko mate rokou :

Příznaky těhotenství Krvácení Léky Neplodnost Šestinedělí Ultrazvuk