14208  10. 7. 2010 2:42:52

Ako mam zabudnut na manzelovu neveru

Dobrý den, prosim poradte mi ako mam zabudnut na to, ze moj manzel ma z mojov kamaratkou podavadzal. Vzdy ked si na to spomenem, tak som nervozna, myslim stale na to je to ako nocna mora, stale si prestavujem jak on s nou bol, aj ked som ich tak neprichytila, ze s nou spal, ale prichytala som ich v inich veciach, ako ona mu nedava pokoj a on mal s toho radost a mam teras vycitky, ze som ju aspon nezbila. Hadala som sa s manzelom stale pre nu, ale on mi stale tvrdil, ze s nou nema nic a dakedy ma aj pre nu zbil. Bolo to pred 5 rokmi a ja stale na to myslim, aj ked si teraz spolu dobre zijeme. Nemohla som ho opustit len pre deti. Mam 4 deti a bojim sa, ze ma to psychicky znici mam 28 rokov. Prosim poradte mi. Dakujem pekne.

PhDr.Burdova   PhDr.Burdova [Psycholog]
Nevěra je jednou z nejtěžších zkoušek lásky. Nelamte si už dnes hlavu nad pomstou, ať už byste tu ženu bývala zbila nebo ne, nic by to pro Vás na věci nezměnilo, ani by Vám to na srdci nijak neulehčilo... Co mi ale připadá varovné, že manžel neváhal vztáhnout ruku na Vás. Jestli Vás manžel doma bije, není to v pořádku a není dobré to brát na lehkou váhu. Protože dalšími 4 členy Vaší společné domácnosti jsou Vaše 4 děti!! Problém lze nejlépe řešit zatelefonováním na některou linku důvěry v místě Vašeho bydliště, tam už Vás nasměrují dál. Je dobré, jestli se rozhodnete po nevěře zkusit pokračovat, udělat to se vším všudy. S manželem si nad tím sedněte, řekněte mu, kolik klidu a důvěry v něj Vám to vzalo, jak moc to otřáslo Vaší láskou. Od něj si nechte vyložit jeho vysvětlení, taky vyjádření, co si sám ze zkušenosti bere a čím je ochoten Vám to vynahradit - jestli mu tedy o to budete stát. Pakliže se rozhodnete společným vztahem jít dál, udělejte už nad tím tlustou čáru. Již se tím sama netrapte. Vy v této situaci jste totiž ta, která by se ze všech zúčastněných měla trápit nejméně!

Komentáře uživatelů ...

10. 7. 2010 8:36:39
Je to veľmi ťažké. Prežila ste veľký stres a následky sa ťahajú ďalej. Ono nezabudnete nikdy, ale skúste opäť VERIŤ manželovi. Dlhšiu dobu pekne žijete tak mu dajte druhú šancu. Umárate sa v myšlienkach v bludnom kruhu, PRERUŠE ho, ( to môžete len vy a nikto iný,) ONA pre vás neexistuje, nikdy nebola a nebude už viac na tomto svete. A váš manžel spravil chybu, ODPUSTILA!! ste mu. Toto si musíte v hlave zrovnať. Inak sa to zmeniť nedá. Budte veľa s manželom, pri ňom, veľmi blízko, vždy keď vám to čas, povinnosti okolo deti umožnia. Telesný kontakt je veľmi dôležitý. V jeho náručí môžete zabudnúť.
30. 7. 2010 13:27:45
dakujem ze ste mi poradily budem na tim vsetkym uvazovat dakujem strasne

Nevěra Žárlivost Strach a Fobie Panická porucha Partnerské vztahy