14877  21. 7. 2010 21:33:07

Varikokéla - operace?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na nějaké podrobnosti všech, kdo mají s danou věcí zkušenost. Před rokem a půl mi zjistili varikokélu na obou varlatech. K tomu mám v pravém varleti menší cystu a varikokéla určitým způsobem ovlivnila i cévu vedoucí směrem do ledvin. Při větší fyzické zátěži mě bolí pravé varle, podbřišek, jakoby v třísle, i ledvina. Byl jsem na CT a teď jezdím jednou za rok na kontrolu do Brněnské dětské nemocnice. Doktor mi řekl, že operace možná nebude nutná, ale ta bolest je celkem nepříjemná, mám občas ztuhlou úplně celou pravou část břicha. Nevíte někdo, jak dlouho bych strávil po operaci v nemocnici a jak dlouhou dobu musí člověk sexuálně abstinovat?
Budu rád za každou informaci. Musím se totiž rozhodnout, zda operaci podstoupit, nebo ne, protože v dětské nemocnici, kde je špička doktorů, můžu být jen do 19 let, což mi bude v květnu 2011. Děkuju za odpovědi.

Kacenka   Kacenka [Porodní asistentka]
O nutnosti operácie vždy rozhoduje lekár, rovnako pohlavná abstinencia závisí od závažnosti stavu a rozsahu operácie, ale určite minimálne 2 až 3 týždne nebudete môcť ani masturbovať, nie to mať pohlavný styk. Pokiaľ máte bolesti, tak to riešte s lekármi.

Komentáře uživatelů ...

Vyrážky Varlata Varikokéla Hydrokéla Fimóza, Předkožka Hirsuties papillaris Fordyce's spot