16714 27. 8. 2010 16:20:54

Antikoncepcia a krvácanie

Dobrý deň, antikoncepciu Triregol beriem už dosť dlho približne 2 roky. Dosť často (skoro každý druhý max.tretí víkend) si zabudnem tabletku užiť no hneď ak si spomeniem (najčastejšie na druhý deň no už sa stalo, že aj na tretí deň) tak si ju zoberiem a tak mi to vyjde že niekedy si dám aj 2 tabletky za jedeň deň. Stalo sa mi to aj naposledy a práve vtedy som pohlavný styk s mojim priateľom a urobil sa do mňa to sa stalo 2 dni po sebe. Odvtedy mám akési dá sa nazvať silné špinenie až silno bordovej farby vlastne dá sa to nazvať aj ako keby som mala prvé dni menštruácie, a tak sa chcem opýtať či je toto všetko normálne, keď (vlastne to špinenie, krvácanie) keď stále beriem tabletky? Nemôžem byť tehotná, alebo mám radšej zájsť k lekárovi? Vopred ďakujem za odpoveď.

Kacenka Kacenka [Porodní asistentka] - Pokiaľ urobíte chybu v užívaní a to v jeden mesiac aj niekoľko krát, tak sa nie je čomu čudovať, že sa vám objaví špinenie, alebo dokonca aj krvácanie v čase užívania liekov. Nie len kvôli ochrane pred graviditou by ste mala lieky brať v tú istú hodinu, každý jeden deň, ale aj kvôli krvácaniu. Ak telo opakovane nedostane potrebnú dávku hormónov, na ktoré je zvyknuté, tak nevie čo má robiť a začnete krvácať. Takže osobne si myslím, pokiaľ budete dodržiavať hodinu užívania liekov, tak s tým do budúcna mať problém už nebudete.

Komentáře uživatelů ...

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2019 (3.0.6305.15317)