17101  6. 9. 2010 8:48:19 - Janne-Beruska

Chci odejít od přítele

Dobrý den,
mám takový problém.Jsem již 4roky s přítelem který je o 10let starší než já.Po třech letech jsem otěhotněla a narodil se nám syn.Už předtím než jsem otěhotněla to bylo takový že si mě přítel všimnul převážně mezi svými přáteli atd... Doma málokdy to raději seděl u PC.Od doby co se ale malej narodil to jde od desíti k pěti. S malým si hraje, ale já jsem už vzduch úplně. Když jdu malýho uspat tak si sedne k PC. Už se mě ani ndotkne. Nepovídáme si. Spíme spolu 1x týdně a to v neděli. Tento vztah mi nevyhovuje a chci od přítele i s malým odejít. Chci se tudíš optat co vše bych si měla na sociálce vyřídit a co vše by musel přítel platit. Jde o to, že na mateřské moc peněz není a já nemám s malým ani kam jít. Musel by mi stále přispívat? Někde jsem slyšela, že by mi musel sehnat byt který bych takto utáhla a musel by platit na malýho ale i na mě. Je to pravda? Děkuji moc Jana

PhDr.Ondrejkova   PhDr.Ondrejkova [Psycholog]
V sociálnych veciach sa žiaľ až tak nevyznám. V každom prípade, pokiaľ je on zapísaný ako otec dieťaťa bude musieť platiť výživné na dieťa. To sa môžete dohodnúť Vy, ak sa nedohodnete môžete požiadať súd, ktorý určí výživné na základe jeho príjmu. Zdá sa mi, že ste rozhodnutá priateľa opustiť. Pokúšali ste sa však priateľovi povedať o Vašich pocitoch? Zdá sa mi totiž, že ak máte pohlavný styk pravidelne 1krát za týždeň, že Váš vzťah aspoň z priateľovej strany nie je uzavretý ako krachujúci tak ako to vnímate Vy. Skúste nad tým porozmýšľať.

Komentáře uživatelů ...

Proki
6. 9. 2010 12:13:23
ohledne toho placeni na dite,to je 100% pravda,pokud je jako otec uveden on v rodnem liste ditete,ale s placenim na vas si uz tak jista nejsem.Co je me znamo,museli byste byt manzele.
6. 9. 2010 15:40:30
aj ja viem o tom že by ste museli byť manželmi aby mohol platit aj na vás a dokonca ani neviem či je pravda to o tom že by vám musel zhánať bývanie,, lebo na slovensku nič také nemáme,,
Proki
6. 9. 2010 15:53:12
bydleni by musel sehnat,alespon co ja vim jen pres soudni spor a to jeste by navrhovatelka musela vyhrat.Ale to je opet jen u rozvodu a naslednem majetkovem vyrovnani.

Nevěra Žárlivost Strach a Fobie Panická porucha Partnerské vztahy