18137  7. 10. 2010 17:04:58 - civka

Menžel sa mi sprotivil!

Dobrý deň, som 21r. vydatá. Mame 3 dospelé deti. Môj muž sa mi strašne sprotivil. Začalo to v decembri, chodieval na pokec a pisal si zo ženami a daval si s nimi stretnutia. Schováva si tel.keď mal ist na pokec, tak tu dotyčnú z kúpelne prezvonil a šiel. Potajomky si aj volali. Prestali sme komunikovať, len si povieme to čo musíme. Sex s nim sa mi zhnusil, už to trvá 10 mesiacov. Prosim o radu. Ďakujem

PhDr.Burdova   PhDr.Burdova [Psycholog]
Po 21 letech společného života jste již zkušené manželství, které by si zasloužilo úplně jinak prožít svůj zralý věk... Zřejmě jste vstoupili do krize středních let, kdy děti již nepotřebují bezpodmínečně celistvou rodinu, útočí na Vás oba letitý stereotyp a zejména roky, které letí čím rál rychleji. Váš manžel pravděpodobně prodělává problém "druhé mízy". Toto je situace k řešení. Je nesmysl si kvůli této zákonité psychologické krizi zakládat paralelní vztah a zraňovat své nejbližší okolí. Na Vašem místě bych po partnerovi žádala, aby se ke své situaci NĚJAK postavil. Může své vztahy přerušit a Vy můžete zkusit přimhouřit oko.. Může Vás uklidnit, že se jednalo o čistě platonické záležitosti. Můžete společně zajít do poradny a zapracovat na Vašem vztahu: můžete si ho opět vybudouvat do naplňující podoby. (Časy se změnily. Děti jsou již dospělé, takže vztah si po inovaci volá!) Či se tedy, v nejhorším případě, může rozhodnout pro novou partnerku. Váš manžel se může k tomu postavit opravdu jakkoli. Ale nějak by určitě měl. Předložte mu různé možnosti a pak po něm žádejte pevná stanoviska.

Komentáře uživatelů ...

7. 10. 2010 23:18:17
vinit z tej situacie cely pokec.sk :) je to portal blaznov a uchylov.
9. 10. 2010 12:20:44
Dam ruku do ohna, ze vas podvadza. Sama poznam pripady, manzelia sice spolu ziju, ale manzel ma inu sexualnu partnerku. Ste s nim 21 rokov. Niektori muzi si prestanu vazit svoju manzelku, intimny vztah je pre nich rutina, potrebuju vzruso, preto spekuluju a hladaju uspokojenie inde. Nebudte naivna, rieste situaciu, pokial ho nechcete stratit. Porozpravajte sa ako dvaja rozumny ludia, nic neodkladajte a hlavne sa v tichosti netrapte. Rieste to s nim.
11. 10. 2010 14:21:55
Aj podla mna cisty pan manzel nebude, pokec je semenistom nevier a podrazov a je velmi lahke tam najst povolnu zenu. Treba manzela postavit pred hotovu vec, bud vy alebo ine ulety. Ked mu to tak chyba, ja by som mu dala slobodu a nech si ide za pokecovou priatelkou, ked mu za nou srdce pisti, ale urcite nic netolerovat. Manzel si Vas nevazi a tymto to dava jasne najavo, tak naco nasilu zivit vztah, kde by Vam za chrbtom robil taketo veci..?? Ked mu budete za nieco stat, urcite to naplni skutkami a nie prazdnymi slubmi a recami.
15. 10. 2010 15:51:07
On do poradni nepojde.Stale sa tary akoby nič sa nedialo.Najmlačia cera si už všimla že sa niečo deje.ja som ho prestala mať rada.
PhDr.Burdova [Psycholog]
20. 10. 2010 18:31:53
Nezdá se mi reálné, abyste zachránili Vaše manželství, zatímco se Vám nějak podaří úplně se vyhnout otevřenému rozhovoru... Vidíte sama, kam situace takto spotánně spěje. Asi vám oběma nezbyde, než o problému otevřeně mluvit.
zienka
9. 12. 2013 15:09:14
Presne môj prípad, manžel po 40-tke akoby dostal pubertu. Od začiatku som to riešila rozhovormi, ktoré sa končili z jeho strany tým že sa nič nedeje. Nakoniec sme skončili tak, že sme si už nemali čo povedať a ja som ho prestala milovať. Odcestoval za prácou na 6 týždňov a ja som vzťah vtedy úplne ukončila v svojej hlave. Napísala som mu to aj do práce cez internetovú komunikáciu. Keď sa vrátil, zrazu bolo všetko inak, stal sa z neho pozorný manžel, dokonca aj otec po 14-tich rokoch a správa sa ku mne ako vzorový manžel. Problémom je, že ja som to už ukončila a teraz neviem ako ďalej. Mám ho rada, ale nemilujem. Nemôžem s ním mať sex, ale kvôli domácej pohode sa ani nerozvádzam.

Nevěra Žárlivost Strach a Fobie Panická porucha Partnerské vztahy