Cievkovanie u urológa?
Dobrý deň.
Odhodlávam sa k návšteve urológa, z dôvodu častých zápalov. No keď som sa dozvedela, čo ma čaká hneď pri prvej návšteve s prepáčením som sa povracala. Ja totiž veľmi zle znášam takéto zásahy do tela, zvlášť keď ide o tie partie dole. Je cievkovanie naozaj nevyhnutné? Nestačí iba vzorka do sterilnej skúmavky, nedá sa tomu naozaj vyhnúť?
Pokud jej lékař naordinoval, pak bude nutné. Nejde jen o odběr moči, ale hlavně o to, že lékař může cévkou zjistit případné anomálníe močových cest, které mohou být příčinou častých zánětů. Tohoto vyšetření se však nemusíte obávat. Můžete při něm cítit nepříjemný tlak, ale ne bolest, často se používá místní anestetikum. Vyšetření je rychlé, se vší přípravou trvá maximálně 5 minut.
Komentáře uživatelů ...
Kto vás s takouto informáciou vystrašil? Ak by bolo ozaj potrebné to absolvovať ( o čom pochybujem, robí sa to len v stavoch keď sa nedokážete sama vymočiť ) zdôverte sa v pohode lekárovi a určite nájde iný vhodný šetriaci spôsob potrebného vyšetrenia.
Tvrdilo mi to viacero dievčat, vraj potrebujú odobrať sterilný moč, čo odberú jedine priamo z mechúra-teda pomocou cievky. Nevysloviteľný strach mám z toho..
Myslím, že vyšetří moč normálně odebranou (předem u mužů je nutné stáhnout dozadu předkožku a žalud omýt vodou, u žen obdobně, partie omýt a při močení roztáhnout pysky od sebe, aby moč s nimi nepřišla do kontaktu), teprve když tam bude bakteriologický nález, tak by prováděli cévkování. Tím se vyloučí původ bakterií z močové roury. U žen je cévkování velmi snadné, neprovádí ho lékař, ale zdravotní sestra.