32574 saili - 11. 12. 2011 11:10:04

Suchá vyrážka

Dobrý deň!
Objavila som na vnutornej strane nohy, v urovni kolena suchu vyrazku,vyzera skor ako odrenina, ktora nesvrbi, nepali, netecie. Nema ziadne z prejavov na zaklade ktorych by ste zistili, ze vobec na nohe nieco mate. Za normalnych okolnosti, by som jej nevenovala pozornost, nicmenej zaujimavostou je to, ze moj partner ma podobnu vyrazku, ale umiestnenu na vonkajsej strane hýždí, tej istej nohy. Symptomy su naprosto rovnake. Chcela by som sa spytat, ci sa moze jednat o reakciu na pohlavny styk, alebo skor reakcia na antibiotika? Dakujem za pripadne doporucenia!

Specialista Specialista [Internista] - Dobrý den,
Dle mého názoru není žádná zvlášní péče nutná. Doporučuji pouhé sledovaní příp. můžete mazat mastí Sudocrem. Lékaře (dermatologa) vyhledejte v případě, že bude vyrážka přetrvávat déle, jak 10 dní, případně se začne rozšiřovat. Teoreticky nelze vyloučit "reakci" po pohl styku, ale tato hypotéza se mi jeví jako nepravděpodobná. Vyrážka při užívání ATB vypadá spíše jako kopřivka, příp. jde o velké zarudlé ložiska, takže ani s těmi by to souvislost mít nemělo. Mimochodem, jaká ATB užívate a jaká byla (je) jejich indikace ?

Komentáře uživatelů ...

saili - 12. 12. 2011 18:16:49

Dobry den! Dakujem za vasu reakciu. Presne si nespomeniem nazov antibiotik, nicmenej jednalo sa o antibiotika na liecbu chlamidii. Na chlamidie sme boli prelieceni obidvaja, ja i partner, s pouzitim rovnakeho druhu antibiotika.Pevne verim, ze Vam tato indicia pomoze, i ked nie je celkom presna. S pozdravom zostavam!

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2018 (3.0.6305.15317)