43075 LuckaW - 17. 11. 2012 16:41:58

Bolest žeber a pod žebry na pravé straně

Dobrý den,
již víc jak měsíc mě trápí bolesti pravé strany zad a bolest vpravo pod žebry, když si mírně poklepu na žebra vpravo kus pod prsem tak cítím silnou bolest. Podstoupila jsem už spoustu vyšetření(neurolog,rehabilitační doktor,gastroenterolog). V srpnu tohoto roku jsem byla na laparoskopické operaci žlučníku. Bolest vygradovala tento čtvrtek v noci, kdy jsem musela navštívit pohotovost kvůli opravdu silným křečovým bolestem pod pravým žebrem vystřelující do zad a hrudníku.Ultrazvuk břicha a ledvin až na steatosu jater v pořádku.Kde vyloučili pomocí RTG břicha akutní pankreatis, či blokáda žlučových cest a i krev a moč byla v pořádku. Před měsícem jsem měla hraniční jaterní testy, teď ve čtvrtek mudr. řekl, že to bylo v pořádku V pátek jsem navštívila jiného gastroenterologa kde mi udělal fibroskopii a zpráva je: Volně do jícnu,ve všech etážích normální lumen a sliznice,GE junkce ostrá, kardie dovírá, corpus prostorný, řasy plastické, jezírko biliozní,sliznice klidná typická,angulus symetrický,antrum plastické,sliznice prepyloricky zarudlá, s nečetnými vločkami hematinu,bez patrných lézí,bez jiných změn,pylorus okrouhlý,bulbus klidný plastický,sliznice intaktní,D2 normální,nevidím problém na V.papile.Závěr:antrální gastritis aktivní,jinak normální nález na jícnu,žaludku a duodenu. Bolesti mohou být muskuloskeletární,ale spíše soudím na spasmus žlučových cest nebo benigní stenosa papily? Důkazy nejsou nutno vyčkat na MRCP. Ze stran bolesti zad zpráva od Neurologa: vadné držení páteře,kulatá záda,Th hyperkyfoza!!anteverze pánve a LS hyperlordozou,chabé břišní svaly,zkrácené erektory Th-L, ale i horní fix. lopatek,četné TrPs zejména v oblasti středních KTZS. Zpráva od rehabilitačního lékaře: výrazně předsunuté držení, protáhlá hyperlordoza, celkov hybnost páteře spíše zvýšená,zkrácení erect.spinae,blokády Th-L,dolní Th doprava,TP QL,serratus ant.latiss. d. spíše vpravo,výrazné oslabení břišní stěny. RTG plic a srdce- Věku a habitu přiměřený obraz nitrohrudních orgánů,RTG pravý hemithorax-skelet bez prokazatelných traumatických změn,RTG Th,LS páteř-Mírná rotoskoliosa a plynulá kyfoza Th páteře.Pedikly bilat. bez odchylek. Oploštělá bederní lordosa.Všechny ploténky obvyklé šíře.
Takže jsem jak vidíte podstoupila spoustu vyšetření, ale nikdo mi pořádně nic neřekl. Bolesti jsou velmi obtěžující a začínám mít veliký strach z nějakého vážného onemocnění.Každý rok chodím pravidelně gyn.prohlídky a jako samoplátce na ultrazvuk prsou,vždy vše v pořádku. Můžete mi prosím napsat názor a jak to vidíte vy, popřípadě vysvětlit co je ve zprávách uvedeno? Ještě dodám, že je mi 31 let. Děkuji

dr.urolog dr.urolog [Urolog] - Jako první bych uvažoval o žlučových cestách, které vyšetří již zníněné MRCP eventuálně ERCP.

Komentáře uživatelů ...

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2018 (3.0.6305.15317)