58295 yumiko - 25. 5. 2015 17:38:16

Silná zápcha

Dobry den,
moja 14rocna dcerka ma problemy so zapchou. Uz 2tyzdne sa jej neda vykakat,a hrozne sa stazuje ze ju boli brucho,a ze citi pichanie v oblasti podbrušia. Doktorka mi poradila čierne uhlie ale vobec to nepomaha.. prosim vas ak mate dake rady poradte,som zufala. dakujem

MUDr.Jarkovska MUDr.Jarkovska [Pediatr] - Dobrý den. Režimová opatření k prevenci zácpy jsou hlavně pitný režim - 1-1,5 l vody denně, strava s dostatkem vlákniny - ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, případně probiotické kultury a dostatek pohybu.
Když přesto problém nastane a trvá více dnů nebo dokonce týdnů, je především potřeba odstranit nahromaděnou stolici, která způsobuje bolest břicha. Na to je vhodné použít nějaké léčivo změkčující stolici ( s tím černým uhlím mi spíše přijde, že došlo k nějakému omylu v komunikaci, to se běžně používá při průjmu). V tomto případě by byl vhodný Forlax nebo Laktulóza v dávkách, které změkčí stolici a umožní její vyloučení. Z přírodnějších metod je vhodná hrušková nebo švestková šťáva. Kdyby to nestačilo, je potřeba použít klyzmata. Vyloučení nahromaděné stolice se nepodaří najednou, většinou to trvá několik dní - užívá se zmíněné projímadlo, kterého dávka se snižuje nebo opakované klysmata. Poté je potřeba důsledně dodržovat režim zmíněný výše.
Konzultujte prosím znovu Vašeho pediatra.

Komentáře uživatelů ...

bxrbora - 25. 5. 2015 17:50:19

Drahá yumiko, neviem už ako ti poradiť, ale dávaj si pozor aby si nezomrela do rána. Nikdy nevieš, možno ti to nepustí a roztrhne ťa.

ajjkhf - 25. 5. 2015 17:58:35

Dobre napisane aj mne sa to raz takto stalo a skoro mi roztrhlo nosny dierku vazne pozor na taketo veci .. bude to tym asi ze si mala anal a na čepke mal daku infekciu a mas zapchu

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2020 (3.0.6305.15317)