61845 Petra1868 - 6. 7. 2016 14:18:24

Krvácanie počas antikoncepcie

Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala na môj aktuálny problém. Beriem antikoncepciu Dienorette. Včera som zobrala 14-tu tabletku a už 2 deň mam krvacanie (prvý deň ma bolelo podbrušie presne ako pri menštruácii). Nefajčím ani nepijem, nie som ani v strese. Po dobratí tabletiek som chcela ihned pokračovať v ďalšom balení a pokračovať bez pauzi kvôli dovolenke pri mori. Je problém v užívani? Som chránená? Ďakujem

Kacenka Kacenka [Porodní asistentka] - Dobrý deň, pokiaľ lieky užívate tak ako máte, teda bez chyby, tak antikoncepčne ste dostatočne chránená, i keď máte slabučké krvácanie. To obvykle značí, že Vám hormonálne HAK nesedí, hlavne ak HAK užívate dlhšie ako 3 mesiace. Inak je slabé krvácanie v prvých 3 mesiacoch normálne. Posunúť menštruáciu si HAK tabletkami samozrejme možete. len pripomínam, že sa cyklus udržať nemusí a spotting - krvácanie može trvať ďalej.

Komentáře uživatelů ...

Didi22 - 11. 7. 2016 21:17:11

Dobrý deň Rada by som sa Vás spýtala na jeden problém... Asi pred dvoma mesiacmi ma začalo pichať v maternici.. neriesila som to... ale casom sa bolesť stupnovala.. niekedy mam take o bolesti, že sa nedokážem ani postaviť, trvaju asi 5 minut.. niekolko krát do dňa.. a asi pred 2 týždňami sa mi spustili krámy mimo cyklu po týždni skončenia, sú strašne silné celý čas Beriem antikoncepciu už vyše roka, keďže pred tým mi krámy trvaly vyše 15 dní , avšak slabé.. som objednaná na kontrolu ..avšak až o týžden kvoli dovolenke Neviete čím to môže byť spôsobené, dosť mám už strach :/

Operace neproběhla úspěšně.

Healthy & Rich, s.r.o. © 2019 (3.0.6305.15317)